Logo  
Ana SayfaBaşvuru Formuİletişim
  +90 212 220 74 75 TR   ENG   RU      


GOSTSTROY İnşaat Ürün Sertifikası

 
 GOSTSTROY Sertifikası Kullanımı

 GOSTSROY Sertifikası Çeşitleri


GOSTSTROY Sertifikası Kullanımı

Goststroy Yangın BelgesiBu sertifika, yapım işlerinde kullanılan ürünlerin yapımında alınmış olan sertifikaların (SEC vb.) temel kurallara ve teknik dökümantasyonun gereksinimlerine uyduğunu onaylamaktadır ve aynı zamanda GOST-R Sertifikasyon sisteminin bir bileşenidir.
 
Yapımdaki zorunlu üretim sertifikası, yasalarca kayıtlı Rusya Federasyonu devlet standartlarında kurulan, insanların hayat güvenliğini, sağlığını, malını ve çevrenin korunmasını sağlayan, normlar ve kurallar koyan,
üretimin terminolojisi ile bağlantılı olarak üretimdeki teknik özellikleri belirleyen, Rusya yapı işleri bakanlığında sabit ya da yapı alanındaki diğer ülkelerin uluslararası veya ulusal standartlarına uygun olarak, Rusya Federasyonunda işletime koyulmuştur.

 
GOSTSTROY Sertifikasının teslimi için zorunlu koşul – hijyen ve epidemiyolojik sonucun varlığı (GSEN Hijyen Sertifikası) ve (GPN Yangın Güvenliği Sertifikası) dır. Bununla birlikte GPN Sertifikası her yerde gerekli değildir.
 
Yapı için yeni üretim türleri (standart olmayan malzemeler, ürünler, tasarımlar ve teknolojiler) yapımdaki müracaata uygunluğunun teknik tahminine tabidir. Esasen GOSTSTROY Sertifikası, yapı uygulamalarındaki üretim için yeni üretim türlerinin uygunluğunun resmi olarak doğrulanmasıdır. Bu sertifika olmadan yeni bir üretim uygulaması yapılamaz.

GOSTSTROY Sertifikası gerektiren başlıca ürünler : 
 
 Ahşap, Ahşap-Aluminyum, Aluminyum, Aluminyum alaşımlı ve Sentetik temelli profiller
 Ahşap, Ahşap-Aluminyum, Aluminyum, Aluminyum alaşımlı ve Sentetik temelli cephe giydirme sistemleri
 Ahşap, Ahşap-Aluminyum, Aluminyum, Aluminyum alaşımlı ve Sentetik temelli izolasyon malzemeleri
 Ahşap, Ahşap-Aluminyum, Aluminyum, Aluminyum alaşımlı ve Sentetik temelli çatı kaplamaları


GOSTSTROY Sertifikası Çeşitleri

GOSTSTROY Sertifikaları, GOST-R Kalite Sertifikalarıyla uyumlu olarak, Parti Bazında (bir seferlik ürün gönderimi) veya Seri Üretim bazında (1 yıllık ve 3 yıllık olarak) verilebilmektedir. Üretim yerinde Rus Uzman Heyeti tarafından mutlaka inceleme yapılması gerekmektedir.

 
.