Logo  
Ana SayfaBaşvuru Formuİletişim
  +90 212 220 74 75 TR   ENG   RU      


UkrSEPRO
Ukrayna Kalite Sertifikası

 
UKRSEPRO  Ukrayna
 
 UkrSEPRO Sertifikası Kullanımı

 UkrSEPRO Sertifikası Çeşitleri

 UkrSEPRO Sertifikasyon Prosedürü ve Adımları


UkrSEPRO Sertifikası Kullanımı

UkrSEPRO Kalite Belgesi
48 Milyon nüfusuyla Rusya Federasyonu'ndan sonra en büyük eski doğu bloğu pazarı olan Ukrayna, İhracatçı Türk Firmalarının ilgisini çekmektedir. Rusya Federasyonuna ürünlerini satan birçok firma, paralelinde Ukrayna'ya da ihracat yapmakta, bu pazar ile ilgilenen diğer firmalarımız Başkent Kiev ve diğer bir önemli şehir olan Odessa'da düzenlenen fuarlara sıkça katılmaktadır.
 
Ukrayna sınırları dahilinde toptan ve perakende ticareti yapılan her ürün için UkrSEPRO Kalite Sertifikası temini zorunluluğu vardır.


 
UkrSEPRO Kalite Sertifikasına sahip olmayan ürünlerin en ucuz pazarlar haricinde satılması yasal olarak mümkün değildir. Belirlenen standartlara uygun olduğu bu sertifika ile kanıtlanmış ürünler, gümrüklerden daha kolay geçmekte, iç piyasada daha düzeyli mağaza ve marketlerde satış olanağı bulmaktadır.
 
Sertifikalar, DSSU’nun (Ukrayna Devlet Sertifikasyon ve Metroloji Kurumu) yetki verdiği, konularında uzman olmuş bazı kuruluşlar tarafından verilmektedir. Bizimle iletişim kurduğunuz ve konuyu sözleşmeye bağladığınız taktirde, Kiev’de yer alan merkezimiz kanalı ile müracaatınız hemen yapılacak, gerektiği taktirde üretim yerinizde Ukraynalı uzmanlar tarafından inceleme yapılacak ve 30-45 gün zarfında sertifikalarınız hazır olacaktır. Ancak bu süre, ürün numunelerinin Kiev’deki laboratuarlara zamanında ulaşması durumunda verilebilmektedir.


UkrSEPRO Sertifikası Çeşitleri

 1 Yıllık Seri Üretim Sertifikası : Firma ürünleri incelenmeden, yalnız teknik dökümantasyon incelemesiyle verilir. Bu belgenin alınabilmesi için firmanın ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine sahip olması gerekmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.

 2 Yıllık Seri Üretim Sertifikası : Üretim yerinde yapılan inceleme ve bunun sonucu düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bunu alacak olan firmalarda ISO 9000 serisine sahip olma şartı aranmamaktadır. Birçok durumda bu sertifika tercih edilmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.

 5 Yıllık Seri Üretim Sertifikası : Firmanın sistemi üzerinde ve üretim yerinde yapılan inceleme sonucunda düzenlenen tutanak ile belli ürünler için verilen sertifika tipidir. Bu belgenin alınabilmesi için firmanın ISO 9000 Kalite Güvence Sistemine sahip olması gerekmektedir. Ürünlerin Ukrayna normlarına uygunluğu kontrol edilir.


UkrSEPRO Sertifikasyon Prosedürü ve Adımları

Sertifika almak için aşağıdaki şartları sağlamak gerekir :

 Başvuru Formu'muzu doldurunuz. Bu form daha sonra sizinle iletişime geçmemiz ve ürünleriniz hakkında tam olarak bilgi sahibi olabilmemiz için gerekmektedir. En kısa sürede sizinle iletişim kurarak konuyu ilerletmeye çalışacağız.

 Firmanızın ve Ürünlerinizin durumu tarafımızca tam olarak incelenecek ve ticari amaçlarınıza uygun olarak detaylı Fiyat Teklifimiz tarafınıza mail yoluyla gönderilecektir. Fiyat Teklifimiz başvurunuzu aldıktan sonra 48 Saat içinde yollanacaktır.

 1 Yıllık Seri Üretim Sertifikasında uzman ziyareti gerekmemekte, UkrSEPRO Sertifikanız, gereken durumlarda Kiev’e numune olarak gönderilen ürünlerinizin özelliğine göre yapılacak olan testlere, mevcut dokümanlara ve mevcut test raporlarına göre kısa bir sürede düzenlenmektedir.

 2 ve 5 Yıllık Seri Üretim Sertifikalarında ise, genellikle Ukraynalı uzmanların üretim yerinize gelerek inceleme yapmaları gerekmektedir. 3-a Şeması* denilen bu inceleme sisteminde ilgili sektörde yetki sahibi olan Eksper (Uzman), Türkiye'de üretim yerinizde "Sertifikalandırılacak Ürünlerin Denetleme Prosedürü"ne göre denetleme yapmaktadır. Bu denetleme detayları hakkında sözkonusu ziyaretten önce tarafınıza bilgi verilecektir.

 İşlemlerin sonunda UkrSEPRO Sertifikanızın orijinalleri ve onaylı kopyaları adresinize gönderilmektedir.

 
.