Logo  
Ana SayfaBa?uru Formu?eti?m
  +90 212 220 74 75 TR   ENG   RU      


RTN (ROSTEKHNADZOR)
Sanayi Güvenliği Sertifikası

 
 RTN Sertifikası Kullanımı

 RTN Sertifikası Çeşitleri

 RTN Sertifikasyon Prosedürü ve Adımları


RTN Sertifikası Kullanımı

RTN Kalite BelgesiBu sertifika, özellikle sanayide ve petro-kimya sektöründe yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ve diğer tehlike arz eden yerlerde kullanılan ve çevre açısından tehlike arzeden endüstriyel ekipmanlar için gerekmektedir. Daha önceki yıllarda GGTN (Gosgortekhnadzor) olarak bilinen bu belge, 2004 yılından itibaren Rusya Federasyonunda merkezileştirilerek federal platforma taşınmış ve RTN (Rostekhnadzor) ismini almıştır.
 
RTN Sertifikası gerektiren başlıca ürün ve ekipmanlar :
 
 Petrokimya ve gaz tesislerinde kullanılan Vana, Valf ve Klapeler
 Yük ve İnsan Asansörleri, Eskalatörler
 Endüstriyel Vinçler ve İnşaat Vinçleri, Elevatörler
 Hava ve Gaz Kompresörleri
 Basınçlı kaplar
 Kızgın buhar bulunduran, üreten ve taşıyan tüm sistemler
 Ex-Proof, ATEX özellikleri gerektiren elektro-mekanik ekipmanlar
 Özel depolama üniteleri : Gaz ve Benzin Depoları, yanıcı-parlayıcı ya da toksik maddelerin bulundurulduğu depolar
 Gaz kullanarak ısı üreten tüm sistemler, kazan ve yüksek fırınlar
 Tehlike arzeden kaynak işlemleri ve bununla ilgili ekipmanlar
 Petrol Rafinerilerinde kullanılan tüm ekipmanlar
 Madencilik ve yer altında kullanılacak tüm ekipmanlar
 Metal Ergitme Fırınları

RTN Sertifikası Çeşitleri

RTN Sertifikası, Parti bazında ya da Seri Üretim baznda (genellikle 3 yıl için) verilmektedir. Aynı ürün için kullanılacağı yere göre farklı RTN Sertifikası düzenlenebilir. Sözgelimi bir vana için; eğer bu vana petrol rafinerisinde kullanılacaksa belirli paramatrelere göre ekspertiz raporu hazırlanır ve Sertifika için başvurulur, aynı vana bir gaz istasyonunda kullanılacaksa farklı parametre ve basınç değerlerine göre değerlendirilir ve alınan Sertifika da farklı olabilir.

RTN Sertifikasyon Prosedürü ve Adımları

Bir ürüne RTN Sertifikası alınabilmesi için öncelikle bu ürüne daha önceden GOST-R Sertifikası alınmış olması gerekmektedir. Bu iki işlem aynı anda yürütülebilir, RTN işleminde teknik karakteristikler ve mühendislik hesapları rol oynar.

RTN Sertifikaları ürünlere, belirli bir ürünü üreten bir üretim hattına, çerçevesi önceden belirlenmiş belirli bir proses sistemine verilebilir ve değişik şekillerde düzenlenebilir.

 Başvuru Formu'umuzu doldurunuz. Bu form daha sonra sizinle iletişime geçmemiz ve ürünleriniz hakkında tam olarak bilgi sahibi olabilmemiz için gerekmektedir. En kısa sürede sizinle iletişim kurarak konuyu ilerletmeye çalışacağız.

 Firmanızın ve Ürünlerinizin durumu tarafımızca tam olarak incelenecek ve ticari amaçlarınıza uygun olarak detaylı Fiyat Teklifimiz tarafınıza mail yoluyla gönderilecektir. Fiyat Teklifimiz başvurunuzu aldıktan sonra 48 Saat içinde yollanacaktır.

 Varsa mevcut GOST-R Belgelerinizi ya da diğer Kalite Belgelerinizin (ISO 9000, TÜV v.b.) kopyalarını bize yollayınız.

 Tarafınızdan numune istenmeyecek, detaylı teknik dökümantasyon ve mühendislik hesapları istenecek ve bunlar yetkili bir kuruluş tarafından incelenerek teknik gereksinimlere uygun bir Ekspertiz Raporu hazırlanacaktır.

 Söz konusu Ekspertiz Raporu ile Moskova'da Resmi mercilere tarafımızca yapılacak başvurudan sonra RTN Sertifikanız alınır.

Önemli Not : Bu işlemler 2 ay kadar sürmektedir, RTN başvurunuzu son ana bırakmayınız.

 
.